Наш Телеграм канал https://t.me/molodostInUa

Індивідуальне Шефство

Проект "Мій друг"!

За неофіційними дослідженнями лише 10 % випускників інтернатних закладів адаптуються у дорослому житті та створюють власні сім’ї. Більшість дітей – випускників не вміють самостійно вести господарство, раціонально розпоряджатися коштами, готувати, виховувати власних дітей, спілкуватися з роботодавцями, вузами, погано орієнтуються у просторі та часі тощо. Колективне виховання не сприяє формуванню особистості дитини.

Ефективним напрямом допомоги дітям в інтернатному закладі є індивідуальна робота. Ця діяльність базується на особистій причетності дорослого до життя окремої дитини. Старший друг – це волонтер, який частину свого часу присвячує роботі з дітьми в інтернатному закладі, концентрується на конкретній дитині, її потребах, бажаннях, розвитку до того часу поки це буде потрібно дитині.

Індивідуальна підтримка дитини як напрямок допомоги дітям-сиротам з’явився в Росії у 2006 році. Тоді було створено Інтернет - спільноту http://www.invisible-children.org/, яка успішно працює в багатьох регіонах країни.

Український проект "Мій друг" http://www.detdom.info/indyvidualne-shefstvo дещо молодший. В 2008 році до проекту «Невидимі діти» було включено невеликий дитячий будинок в Миколаївській області. І тільки в серпні 2009 року було створено власне український проект, який на той час охоплював дві школи-інтернат в Полтавській. У 2014 році до проекту приєдналась одна школа-інтернат на Київщині, а наприкінці 2015 року притулок та будинок-інтернат у Харківській області, ще один інтернат у Київській області та школа-інтернат на Житомирщині.

Ціль проекту – надати дитині дружню підтримку та любов підчас перебування в інтернаті та після випуску, допомогти адаптуватися у дорослому житті.

Проект ґрунтується на бажанні і можливості старшого друга зблизитись зі своїм підопічним. Більшість дорослих друзів, стверджують, що міцні довірливі відносини з дитиною будуються лише при особистому знайомстві та постійному спілкуванні з дитиною.

Тому, якщо Ви дійсно бажаєте ефективно допомогти дітям, допоможіть конкретній дитині ставши її другом. Але потрібно пам’ятати про велику відповідальність, яка ляже на Ваші плечі, про час, який необхідно буде витратити для спілкування з дитиною. Якщо Ви просто відвідуєте дітей в інтернаті, це одне, напевно більшість дітей навіть не запам’ятає Вашого імені, а у випадку індивідуальної дружби дитина буде звикати до Вас, до того, що в неї є той, хто про неї пам’ятає. Напевно непотрібно далі розповідати про почуття дитини, якщо старший друг після декількох візитів або телефонних дзвінків вирішить, що рішення прийняти участь у проекті було тільки його тимчасовими емоціями … А якщо таке рішення є обдуманим, обговореним на сімейній нараді, то ми будемо дуже раді бачити Вас в рядах наших друзів!

Головне – Ваше бажання та час, а ми поділимося досвідом!

Координатор проекту «Мій друг» detdom.info - Альона Гребеннікова

e-mail: info@detdom.info

тел.: +38 (050) 416 12 48

Просьбы о помощи

Анонсы